Novinky

neděle 25. duben 2021 14:16

Přátelé, kamarádi.

Trochu jsme zase vyšívali na našich společných stránkách a pár přídavků stojí za zmínku. Za prvé přibyla možnost komentářů k závodům, po které se někteří z Vás pídili. Nemá moc smysl duplikovat funkce Stravy, kudos a komentáře přímo k výkonům se asi stejně budou nadále odehrávat tam, ale možnost přilepit pár slov k závodu a napsat něco k trablům a nástráhám na trase, popsat dojmy z pokusu, nebo předat výhružky autorovi se asi hodit bude. Ne každý se totiž na Stravě kamarádí s každým, další komunikační kanál se může hodit. Abychom ale nemuseli řešit nějaké otravné spamové komentáře, je nutné se na těchto stránkách zaregistrovat (veřejně přístupný formulář je cesta do pekla, věřte nám). Poté ještě ideálně propojte Váš zbrusu nový lokální účet s účtem Stravy, abyste mohli přidat svůj ročník narození. To je totiž soukromý údaj, ten nám Strava nepodá. A my bychom ho rádi znali kvůli novince číslo dvě. Pokusili jsme se vytvořit přepočítávání Vašich závodních výkonů tak, aby byly jakž takž alespoň trochu vzájemně porovnatelné bez ohledu na Váš věk a pohlaví. Ve výsledkové tabulce přibyla nová tajemná záložka "Balancované", která mlaďákům trochu přistřihne křidélka, resp. přidává pérka do bot dříve narozeným. Koeficienty možná ještě podlehnou nějakému drobnému ladění, aby výsledek byl co možná nejzábavnější pro Vás, závodníky. Slibujeme si od toho pro Vás lepší motivaci k závodění, protože ne každý z nás má v závodním poli dostatek stejně starých a stejně pohlavních soupeřů, se kterými může měřit své síly ;-). Další novinka se týká bodování celého seriálu. Nějaké informace už mohly směrem k Vám prosáknout...no a teď je to skutečně tady. Nově je totiž ve hře dalších 1000 bodů pro toho, kdo naběhá nejvíce závodních kilometrů, ostatní dostanou trochu menší bodový koláček v závislosti na tom, o kolik jim lídr dal na frak. Loni se urvali ze řetězu Hammerlojc, uvidíme, kdo ovládne tuto statistiku letos. A poslední malou, ale snad milou novinkou jsou grafické měřáky, které lze vidět výše. Tak schválně, jestli společně trumfneme loňská maxima.

Ať Vám to běhá, organizátoři BCHS.

pátek 2. duben 2021 20:41

Nu, start nového ročníku se bohužel neobešel bez drobných technických patálií, funkce pro zapojení se do seriálu bohužel nefungovala, což je u takové funkce dost zásadní nedostatek. Za nefunkčnost se moc omlouváme, už by to mělo zase fungovat ;-).

středa 31. březen 2021 21:09

Je 1. dubna a letošní ročník Běžce Chodska Sobě oficiálně začíná.

Tak kdo jako první odběhá všechny závody? Kdo zvládne nejvíce závodních kilometrů? Kolik běžců a běžkyň se zúčastní? Kdo z nich bude nejrychlejší? A kdo nakonec získá celkový titul Běžce Chodska Sobě? Na všechny tyto otázky se koncem roku dočkáme odpovědi.

A nezapomeňte, že máte ještě možnost nějaký ten svůj závod natrasovat. I letos plánujeme soutěžit na 13 virtuálních závodech.

Ať Vám to běhá.

středa 20. leden 2021 00:00

Soutěžní rok 2020 je úspěšně za námi. Brzy spustíme letošní ročník. Také Vás brzy budeme informovat o letošních novinkách v seriálu. Rádi bychom měli co nejdříve natrasovány všechny závody, tak Vy, kteří máte chuť něco natrasovat, neváhejte. Koukněte do sekce Zapojte se a nějaký ten závod připravte.

úterý 17. listopad 2020 00:00

Tak to byl tedy mazec, bando . Na ten náš nebohý dotazníček jste se všichni vrhli, jako supi a v tuto chvíli už máme 19 odpovědí, což znamená, že svůj názor již vyjádřili prakticky všichni aktivní závodníci! Děkujeme! Kdo nehlasoval, stále ještě má možnost, nicméně pro Vaši informaci to vypadá takto:

 1. Účastnili byste se seriálu v jakékoli formě i následující rok?
  19 hlasů a tedy 100% z Vás odpovědělo ano, takže i příští rok se můžete těšit na přátelské zápolení.
 2. Jaké by měly být trasy v následujícím ročníku seriálu?
  • Rád bych běhal(a) stejné trasy jako letos. --- 6 hlasů
  • Radši bych běhal(a) úplně nové trasy. --- 2 hlasy
  • Udělal(a) bych kompromis...pár letošních tras a zbytek nových. --- 11 hlasů
  Závěr je tedy takový, že převážná většina z Vás si přeje okusit zase i něco nového.
 3. Jaké byly letos Vaše nejoblíbenější trasy?
  • Babylonská sedma --- 13 hlasů
  • Za Kozinou na Hrádek --- 13 hlasů
  • Okolo Vraního vrchu z Kramolína --- 13 hlasů
  • Do parku v park --- 11 hlasů
  • Běh na Koráb přes Šibenici --- 11 hlasů
  • Téměřskoropětka oborou --- 11 hlasů
  • Běh okolo zámečku přes Dmout --- 10 hlasů
  • Šitbořský okruh --- 10 hlasů
  • Po stopách Korábského krosu --- 9 hlasů
  • Sedmihorská osmička --- 8 hlasů
  • Laktátová dvojka --- 8 hlasů
  • 1/2Maraton Babylon --- 3 hlasy
  • Vertical500 --- 2 hlasy
  Celkem započteno 122 hlasů. Tady nám to trochu hapruje, protože hlasovalo 19 lidí, každý měl mít pouze 5 hlasů, což pokud nepřestala v C19 době platit i matematika dává ve slušných rodinách teoretické maximum 95 hlasů. Hmmmm. Několika z Vás se zjevně líbilo tras více a po dvou probdělích nocích a na pokraji vyčerpání z neschopnosti vybrat jen pět favoritů jste zaškrtli vše, co Vám přislo pod ruku. Inu, budiž, hlavu za to nikomu trhat nebudeme a beztak to z těch gůglích formulářů nijak nevylámeme . Teď už tedy jen rozhodnout, kde uděláme čáru a kolik závodů přeneseme i do dalšího ročníku. Nabízí se useknout to za 13 hlasy, za 11 hlasy, nebo za 10 hlasy, takže by bylo buď 10, nebo 7, nebo 5 nových závodních tras (za předpokladu, že zůstaneme u 13 závodů v seriálu i pro druhý ročník).
 4. Slavnostní vyhlášení výsledků Běžců Chodska Sobě? .... kde, kdy, jak?
  • Jako samostatná akce...dát si někde společně pivo a při té příležitosti výsledky vyhlásit (tedy až otevřou restaurace). --- 12 hlasů
  • Vyhlásit výsledky na nejbližším "kontaktním" závodě (nabízí se snad už Novoroční běh). --- 6 hlasů
  • Svolat hromadný hovor přes Google meet, Microsoft Teams nebo jinou vymoženost. --- 0 hlasů
  Takže budeme muset vymyslet, kde a kdy se sejdeme.
 5. Pokud máte jakýkoliv nápad na vylepšení seriálu, ať už co se závodů, bodování či statistik týká, sem s ním.
  Tady jen velmi stručně pár Vašich nápadů na vylepšení:
  • Možnost komentování pod závody, ať už kvůli hecování, ale i kvůli tipům a trikům ke trati.
  • Odměny (ve formě bodů?) pro pilné běžce. Např. každý měsíc ocenit pár body toho nejaktivnějšího (nejvíce závodů, nejvíce závodních kilometrů, nejvíce pokusů o zlepšení na tom samém závodě, ...?). Nebo odměnu pro toho, kdo první oběhne všechy závodní okruhy (žejo, Péťo a Péťo ).

  Ještě jsi nehlasoval(a)?

  Přejít na dotazník

úterý 10. listopad 2020 00:00

Připravili jsme pro Vás velmi krátký dotazník, protože bychom rádi znali Váš názor na další směřování tohoto seriálu. Budeme velmi rádi za každou zpětnou vazbu (zejména využijete-li i poslední slohovou nepovinnou otázku ).

Přejít na dotazník

čtvrtek 15. říjen 2020 00:00

Milí běžci,


Šprýmula se rozhodl, že tuto podzimní a zimní přípravu asi zabalí a my jako co? My dáváme šanci všem, kteří se do našeho seriálu ještě nezapojili, ale i těm, kteří si chtějí na nějaké trase ještě vylepšit osobáček. Možnost zaběhnout si jednotlivé trasy a zapojit se tak do finálního bodování prodlužujeme až do 31.12. 2020. A závěrečné vyhodnocení plánujeme uskutečnit na Novoročním běhu v Draženově. Tam se snad sejdeme jako každý rok všichni a bude o čem diskutovat. Tak hurá na segmenty lehkonožky.

neděle 23. srpen 2020 00:00

Máme zprávy, že na trase Vertical500 bohužel v tuto chvíli probíhá těžba dřeva a cesta na Čerchov je zde v určitém úseku oficálně dočasně uzavřena. Pokud tam poběžíte mimo pracovní dobu, bude to dobrodružné přeskakování kmenů a větví a útok na osobáček bude velmi obtížný, v pracovní době to určitě nezkoušejte vůbec. Doporučujeme tedy raději na tuto trasu ještě pár týdnů potrénovat a nechat lesákům dostatek času práci dokončit.

úterý 18. srpen 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Okolo Vraního vrchu z Kramolína. Autorem je Stáňa Forsterová.

úterý 18. srpen 2020 00:00

Tak vážení, dnešním dnem končíme s přidáváním závodů pro tento ročník. Vyhlášení výsledků se nezadržitelně blíží. Najdou se tací, kteří se již všude prohnali a zdá se, že se třesou na každý nový přírůstek. Najdou se ale i tací, kteří zatím stále ladí formu a pak zdá se plánují všechno sfouknout během týdne. Ti první doufejme ve zbytku času s chutí zkusí vylepšit svůj osobáček na nějaké oblíbené trase, ti druzí doufejme do vyhlášení ještě všechno stihnou, abychom pak mohli všichni o všem svorně pokecat.

neděle 2. srpen 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Téměřskoropětka oborou. Autorem je Honza Mach.

úterý 26. květen 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Za Kozinou na Hrádek. Autorem je Honza Mach.

pondělí 25. květen 2020 00:00

Jelikož se karanténní opatření v celé republice postupně uvolňují a jelikož jsme zjistili, že někteří závodníci jsou povinností běžet sami zbytečně odrazeni, rozhodli jsme se trochu poštelovat oficiální Pravidla. Běžte za svý, pokud můžete, vemte parťáka, pokud chcete.

sobota 23. květen 2020 00:00

Na stránky byl přidán dotazník. Rádi bychom znali Váš názor na další směřování seriálu. Udělejte si prosím chvilku času a odpovězte na pár otázek, nezabere Vám to více jak 5 minut a stačí jen klikat . Děkujeme.

pátek 15. květen 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Laktátová dvojka. Autorem je Ondra Váchal.

úterý 12. květen 2020 00:00

Upravili jsme bodování seriálu. Nově se bude hlavní závod násobit koeficientem 1000, „etapové prémie“ budou bodovány stejným systémem jako hlavní závody, ale násobené koeficientem 50 a za „bonusový závod“ získá každý účastník 200b. Více viz. Pravidla. Věříme, že nový bodový systém bude pro závodníky více motivační.

středa 6. květen 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Šitbořský okruh. Autorem je Stáňa Forsterová.

pondělí 20. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Po stopách Korábského krosu. Autorem je Stáňa Forsterová.

pondělí 20. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: 1/2Maraton Babylon. Autorem je Radek Veselý.

sobota 11. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Babylonská sedma. Autorem je Radek Veselý.

čtvrtek 9. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Vertical500. Autorem je Ondra Teska.

čtvrtek 9. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Do parku v park. Autorem je Honza Mach.

čtvrtek 9. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Běh na Koráb přes Šibenici. Autorem je Luboš Reif.

čtvrtek 9. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Sedmihorská osmička. Autorem je Honza Mach.

čtvrtek 9. duben 2020 12:00

Do seriálu byl zařazen nový závod: Běh okolo „Zámečku“ přes „Dmout“. Autorem je Luboš Reif.