Zapojte se

Běžci Chodska Sobě 2023

Jako závodník

Není nic jednoduššího než si vybrat některý ze závodů a podle pravidel si ho zaběhnout.
Pokud se chcete zúčastnit i bodování celého seriálu, budeme od Vás potřebovat souhlas s přístupem pro čtení k Vašemu Strava účtu. Vaše nové veřejné aktivity pak budeme automaticky stahovat, hledat v nich některý z našich závodních segmentů a automaticky přidělovat body ve vyhodnocení našeho seriálu… kouzla, čáry, magie!
Proto prosím klikněte na níže uvedené tlačítko, následně se přihlaste k Vašemu Strava účtu, zaškrtněte všechny checkboxy a klikněte na Authorize.
No a pak už jen sledujte, jak stoupáte v žebříčcích hodnocení závodů.
Pokud se kdykoli rozhodnete z bodování seriálu „vystoupit“ uděláte to následujícím způsobem: na účtu Strava → Settings → My apps → BěžciSobě → Revoke Access.

Některé funkce, jako např. možnost psát komentáře, nebo zařazení do balancovaného bodování, vyžadují ještě vytvoření lokálního uživatelského účtu. Po jeho vytvoření je ještě potřeba spárovat Váš Strava účet s nově vytvořeným lokálním účtem. Lze to udělat buď v nastavení Vašeho profilu, nebo opětovným klepnutím na výše uvedené tlačítko.

Jako trasér

Pokud máte chuť také vytvořit nějaký ten závod, neváhejte. Nejprve si pročtěte jednoduchý návod a zejména tato oficiální doporučení pro tvorbu segmentů. Nějakou Vaši oblíbenou trasu si pak proběhněte. Aktivitu započněte v místě startu a ukončete v místě cíle, nepřidávejte do ní běh na start nebo z cíle zpět. Na službě Strava pak z celé aktivity vytvořte trasu pro běh a závodní segment. Při tvorbě segmentu je vhodné useknout malý kousek na začátku a na konci, aby byl segment pro závodníky lépe rozpoznatelný. Pokud chcete, můžete na trase ještě vypíchnout jeden či dva zajímavé úseky a vytvořit na nich dílčí „pod-segmenty“, na kterých se bude závodit o „etapové prémie“.
Důležité!!! Při tvorbě trasy se rozhodně vyvarujte běhu mimo stálé cesty a pěšiny. Musíte počítat s tím, že v průběhu roku na louce vyroste tráva, na poli řepka či solární elektrárna, což může značně komplikovat běh. Hlavně však při běhu mimo stálé pěšiny může hrozit menší vychýlení od trasy a následné nezapočítání závodního segmentu.

Budeme po Vás chtít následující údaje:

  • Nějaké úderné jméno pro Váš závod.
  • Typ povrchu (trail, silnice, …).
  • Odkaz na závodní segment na službě Strava.
  • Odkaz na segment naplánovaný jako trasu pro běžce na službě Strava.
  • Odkaz na segment naplánovaný jako trasu pro pěší na mapy.cz.
  • Odkaz na segment naplánovaný jako veřejnou trasu pro běžce na connect.garmin.com, máte-li hodinky Garmin a chcete-li usnadnit závodníkům orientaci na trase.
  • Nějaký popis pro závodníky: kde přesně je start a cíl, na co si dát pozor, jsou někde na trase nějaké záludnosti, kde nejlépe zaparkovat a podobně.
  • Chcete-li svůj příspěvek dotáhnout k dokonalisti, tak celou trasu nafoťte.

Následně pošlete email na adresu bezci-sobe@keepup.cz Tím dáte vědět někomu z pořadatelů (Ondra Váchal, Ondra Teska, Honza Mach) a tato od(p/b)orná komise rozhodne, zda Váš závod do seriálu zařadíme .